Drugi Powiatowy Rajd Rowerowy – trwają zapisy!

Starostwo Powiatowe w Kościanie po raz drugi raz tej wiosny organizuje Powiatowy Rajd Rowerowy po Ziemi Kościańskiej. Trwają zapisy!

Pierwszy rajd odbył się 18 maja i wzięło w nim udział ponad 70 miłośników rowerowych wycieczek. Pisaliśmy o nim artykule: Powiatowy Rajd Rowerowy ze starostą. Drugi rajd zaplanowany jest na 15 czerwca. Rowerzyści wyruszą spod kościańskiego wiatraka na Skwerze Krimpen. Pojadą wzdłuż kanału pod drogą nr 5. Dalej przez Kiełczewo, Szczodrowo, Kokorzyn, Krzan, Kotusz, Pętkowice, Brońsko, Księginki, Karśnice, Nowy Białcz, Skoraczewo, by wrócić do Kokorzyna. Metę rajdu zaplanowano przy Szkole Podstawowej w Kokorzynie. Długość trasy to ok. 28 km.

Trasa rajdu prowadzi zarówno drogami asfaltowymi, jak i polnymi. Istnieje możliwość dołączenia do rowerzystów na trasie. Osoby, które zechcą wyjechać z innego miejsca i dołączyć do rajdu na trasie lub mecie prosimy o zaznaczenie miejsca startu w zgłoszeniu. Powrót z mety rajdu do domu odbywać się będzie indywidualnie.

Zapisy na rajd przyjmowane są do 12 czerwca w Biurze Promocji, Informacji i Starostwa Powiatowego w Kościanie (pokój 117) przy al. T. Kościuszki 22. Podpisane formularze można także wysłać pocztą (liczy się data wpływu do urzędu) lub na adresy mailowe: hannagrabus@powiatkoscian.pl lub bartekjankowski@powiatkoscian.pl.
Na stronie www.powiatkoscian.pl można pobrać formularz zgłoszeniowy dla pełnoletnich i dla dzieci, regulamin rajdu, klauzulę informacyjną oraz mapę trasy rajdu. Tylko osoby zapisane skorzystają z darmowego posiłku oraz obejmie je ubezpieczenie.

do Góry