Droga Jurkowo – Wymysłowo wreszcie gotowa!

Droga Jurkowo – Wymysłowo wreszcie jest gotowa. Po niemal półrocznym opóźnieniu mieszkańcy gminy Krzywiń mogą podróżować szybciej, bezpieczniej i przyjemniej.

Nowa droga Jurkowo – Wymysłowo ma ponad 4 kilometry długości, a kosztowała około 3,9 mln. zł. Gmina otrzymała na jej remont dofinansowanie w wysokości 1,8 mln. ze środków unijnych. Dzięki inwestycji kostkę brukową i drogę gruntową zastąpił asfalt, co odczują na pewno dojeżdżające autobusem do szkoły dzieci. Droga zapewni też lepszy dojazd rolnikom do ich pól i zapewne będzie też łącznikiem dwóch dróg powiatowych.

Reklama

Początkowo inwestycja zakończyć się miała we wrześniu ubiegłego roku, ale z uwagi na przedłużający się etap projektowania jej remont zakończył się kilka dni temu. Jak tłumaczy Jacek Nowak, burmistrz Krzywinia, zmiana przepisów dotycząca decyzji środowiskowych powoduje, że czas oczekiwania się wydłuża. Jest to problem nie tylko dla wykonawców, którzy nie dotrzymują terminów i muszą płacić za to kary, ale też dla samorządów. Inwestorzy bowiem muszą także w odpowiednim czasie rozliczyć dofinansowanie. Niedotrzymanie terminu w tym przypadki także skutkuje nałożeniem kar finansowych na wykonawcę.

Go to TOP