Droga Czarkowo – Widziszewo. Rozstrzygnięto przetarg!

Droga Czarkowo – Widziszewo wkrótce doczeka się remontu. Rozstrzygnięto przetarg na jej modernizację, która pochłonie ponad 5 milionów złotych.

Projekt zakłada kompleksową rozbudowę, obejmującą budowę nowej jezdni o długości 2,8 km (od Czarkowa do wiaduktu kolejowego) oraz przebudowę blisko 0,5 km chodnika. To jednak nie wszystko. W planach jest również realizacja dwukierunkowej ścieżki rowerowej o długości niemal 2,7 km. Dodatkowo, na całym odcinku zostanie wykonane nowe odwodnienie oraz oświetlenie uliczne, co znacząco wpłynie na bezpieczeństwo i komfort podróżowania. W ramach inwestycji zaplanowano także montaż aktywnego oznakowania na przejściach dla pieszych oraz radaru z tablicą informacyjną o prędkości ruchu pojazdów.

Przetarg wygrała Firma Usługowo – Remontowa JAR-BUD z Widziszewa. W sumie wpłynęło 5 ofert. Całkowity koszt projektu wynosi ponad 5 mln 291 tys. złotych. Znaczącą część pokryje Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Wkład własny Powiatu Kościańskiego to ponad 1 mln 587 tys. złotych. Zakończenie prac zaplanowano na październik przyszłego roku. Kolejny odcinek, od wiaduktu do Widziszewa, remontowany będzie w kolejnym etapie.

Źródło, zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kościanie

do Góry