Dramatyczna interwencja! Psy szukają domów! [ZDJĘCIA]

W czwartek, 28 grudnia doszło do odebrania przetrzymywanych w tragicznych warunków psów z jednego z gospodarstw w Bieżyniu. Tak dramatyczne interwencje nie są częste, ale pokazują, jak człowiek może krzywdzić zwierzę. Psy szukają teraz nowych domów!

Fundacja Mondo Cane Inspektorat Poznań przy współudziale Fundacji Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Gaj w czwartek przeprowadzało interwencję w Bieżyniu. Przedstawiciele fundacji nie spodziewali się jednak, że sytuacja zwierząt przetrzymywanych w jednym z tamtejszych gospodarstw, będzie aż tak tragiczna. – Smród, łańcuchy, coś co przypominało budy, zero misek, zero “wody”, zero jedzenia dla psów, tylko wszędzie po całej posesji walające się cząstki nieżyjących zwierząt gospodarskich… – opisują przeprowadzający interwencję Ania i Piotr.

Reklama

Po wejściu na posesję ich oczom ukazał się straszny widok – maleńkie psy przywiązane łańcuchami do “koszmarnych konstrukcji zwanych budami”. Obok leżały ogromne kości zwierząt nieznanego pochodzenia. Niestety od właściciela nie uzyskali informacji, ile dokładnie psów znajduje się na terenie, sprawdzali więc to na własną rękę, poszukując “szczekających” skrzyni”. – Podeszliśmy do czegoś co kiedyś było klatkami dla królików. Jednak zanim otworzyliśmy to coś, naszym oczom ukazała się leżąca odcięta głowa krowy – relacjonują. Niestety było to zbyt wiele dla pani Ani, która musiała się wycofać. Właściciel tylko się śmiał. W końcu, po przełamaniu przerażenia otwarto królicze klatki. Znajdowały się w nich 3 przerażone psy, ułożone piętrowo, które nigdy swoich “bud” nie opuszczały. Na koniec Ania i Piotr znaleźli jeszcze psa w typie owczarka, przywiązanego łańcuchem, który również nigdy nie opuszczał kojca.

Przedstawiciele fundacji opuścili posesję i natychmiast zadzwonili na policję, do gminy, schroniska i Powiatowego Inspektora Weterynarii. Po ok. godzinie, wraz z przedstawicielami tych instytucji podjęto decyzję o odebraniu zwierząt – 7 psów i jednego kota. Przerażone, zlęknione i spragnione psy przewieziono do schroniska w Gaju, gdzie udzielono im pomocy. – Każdemu z nich łzy płynęły po policzkach kiedy stały po 2 minuty przy miskach z wodą i piły aż się woda nie skończyła – opowiadają obecni na miejscu.

Reklama

Teraz potrzebna jest pomoc. Przede wszystkim zwierzęta szukają nowych domów. Jeśli jednak ktoś chciałby pomóc inaczej, to należy kontaktować się z fundacją. Podajemy dane:

Fundacja MONDO CANE
ul. Grodziska 13
96-321 Żabia Wola
konto Bank Pekao S.A. 62 1240 6348 1111 0010 6300 6983
zagranica : pay pal – fundacja.mondocane@gmail.com
IBAN PL62 1240 6348 1111 0010 6300 6983
SWIFT: PKOPPLPW
z dopiskiem: Bieżyń

Kontakt:
510 926 771 – Karolina
733 027 121 – Ania
661 222 200 – Schronisko

[envira-gallery id=”9529″]

Go to TOP