Dokonali rozboju – policja ujawnia wizerunki sprawców!

Kościańska policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy w poniedziałek na ul. Śmigielskiej w Kościanie dokonali rozboju. Ukradli torbę z pieniędzmi, a twarz jej właściciela spryskali gazem łzawiącym. Policja publikuje ich wizerunki.

Około godziny 7:20, w poniedziałek 11 października, pracownik jednej z firm wyszedł z lokalu przy ul. Śmigielskiej niosąc torbę z narzędziami oraz gotówką w kwocie kilkunastu tysięcy złotych. Torbę tę zapakował do bagażnika służbowego samochodu, zaparkowanego po drugiej stronie ulicy. W czasie kiedy obchodził auto, aby zasiąść za jego kierownicą, podbiegło do niego dwóch młodych mężczyzn, z założonymi maseczkami higienicznymi na twarzach. Dokonali rozboju.

Jeden z nich otworzył bagażnik auta, a widząc reakcję właściciela torby, który cofnął się, użył wobec niego najprawdopodobniej gazu pieprzowego. Drugi ze sprawców chwycił torbę z bagażnika i wspólnie zaczęli uciekać w kierunku zaparkowanego w pobliżu samochodu marki hyundai santa fe, koloru fioletowego, bez tablic rejestracyjnych, do którego wsiedli. Właściciel torby pobiegł za nimi i wdał się w szarpaninę z jednym ze sprawców. Wówczas po raz kolejny użyto wobec niego gazu, a sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia.   

Komenda Powiatowa Policji w Kościanie prowadzi postępowanie w sprawie przedmiotowego rozboju. Zwraca się z prośbą o pomoc w identyfikacji sprawców, których podobizny prezentujemy poniżej. Telefon kontaktowy: 47 77 26 200.

Policja publikuje wizerunki sprawców, uchwycone na kamerze:

do Góry