XXVIII Dni Śmigla z nami! Przez trzy dni świętowania działo się naprawdę wiele, dlatego przedstawiamy kolejną galerię zdjęć z imprez.

Dni Śmigla za nami! Święto miasta rozpoczęło się uroczystą sesją Rady Miejskiej. Wydarzenie było okazją do przedpremierowej prezentacji sali widowiskowej Centrum Kultury po zakończonym remoncie. Okolicznościowy wykład wygłosił dr hab. Maksymilian Stanulewicz. O krótki koncert zadbała grupa „Familiaris”. Podczas sesji medal „Zasłużony dla Miasta i Gminy Śmigiel” otrzymał Henryk Szul, wieloletni sołtys wsi Czacz, radny oraz naczelnik i prezes OSP Czacz.

Artystyczna część Dni Miasta odbyła się jak co roku na placu targowym. W piątek zaprezentowali się Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni oraz zespół „Eratox”. Na zakończenie odbyła się dyskoteka z DJ Maciejem Brzezińskim. W sobotę można było skorzystać ze strefy VR – czyli strefy wirtualnej rzeczywistości. Na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne „Pryzmat” oraz szkoła tańca „Poezja”, a następnie Zespół Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy”. Po nich przyszedł czas na satyryka Marcina Dańca, który w swoim niepowtarzalnym stylu potrafił nawiązać kontakt z publicznością i z przymrużeniem oka komentować bieżące wydarzenia. Później publiczność rozpalił zespół Ogień. Po nich na scenie zaprezentował się Sebastian Riedel – syn wokalisty legendarnej grupy „Dżem” oraz zespół Cree. Na zakończenie tego dnia, do zabawy tanecznej zachęcał zespół „Tictak”.

Ostatniego dnia animacje dla dzieci zapewniał duet klaunów – Rupert i Rico. W przerwach między zabawami prezentowały się wokaliści Studia Piosenki „Muzol”. Trzydniowe wydarzenie zakończyły koncerty włoskich przebojów Dario Isidorisa oraz tegorocznych uczestniczek Konkursu Piosenki Eurowizji – Tulia. Jak co roku, o „Dni Śmigla na sportowo” zadbał OKFiR, który przygotował: rajd rowerowy, turniej tenisa stołowego, dziecięco-młodzieżowe wyścigi rowerowe, turniej piłki nożnej mężczyzn niezrzeszonych oraz rajd na rolkach.

Zdjęcia: Karol Schmidt, M. Dymarowska

do Góry