Dni Śmigla 2023 – znamy gwiazdy i program!

Poznaliśmy gwiazdy i program Dni Śmigla 2023. Pojawią się m.in. zespół Piersi, grupa Baciary i wokaliści: Miły Pan i Bryska. Zaplanowano też mnóstwo innych atrakcji.

Dni Śmigla 2023 odbędą się w dniach 19-21 maja. Program imprezy poznaliśmy podczas konferencji prasowej, która odbyło się w piątek, 31 marca w Urzędzie Miejskim Śmigla.

Reklama

Tegoroczne Dni Śmigla tradycyjnie od piątku do niedzieli, choć niektórzy być może będą świętować tak, że do poniedziałku to przeciągną. Są to jubileuszowe, trzydzieste Dni Śmigla, od kilku miesięcy robiliśmy więc wszystko, żeby zadowolić wszystkich mieszkańców gminy Śmigiel. Żeby te style muzyczne zróżnicować, żeby było atrakcyjnie bezpiecznie i po prostu miło – mówi Piotr Błaszkowski, dyrektor śmigielskiego Centrum Kultury.

Program

Dni Śmigla 2023 rozpoczną się w piątek, 19 maja o godzinie 15.00 od uroczystej Sesji Rady Miejskiej Śmigla. Tego dnia na scenie, która pojawi się na Placu Targowym, o godzinie 20.30 wystąpi Bryska, a po koncercie przyjdzie czas na “klubową noc”.

Reklama

Mnóstwo atrakcji, w tym sportowych, zaplanowano na sobotę. O 9.00 Wystartuje rajd rowerowy i rozpocznie się turniej tenisa stołowego. Na 10.00 zaplanowano grę miejską i turniej szachowy. Od 14.00 trwać będą rodzinne zmagania sprawnościowo-rekreacyjne, o 15.00 wystartują wyścigi “Race Running”, a o 16.00 zawody Nordic Walking. Wieczorem na scenie pojawi się Miły Pan o 18.30. Po nim wystąpią Baciary o 20.00, a na koniec dnia na 22.00 ponownie zaplanowano klubową noc.

Z kolei w niedzielę w południe rozpocznie się turniej piłki nożnej drużyn niezrzeszonych, a o 13.00 turniej piłki siatkowej trójek mieszanych. Tego dnia na Placu Targowym zaprezentują się: Chór Międzyszkolny, Studio Piosenki “Muzol”, Mażoretki “Iris”. Finałem tegorocznych Dni Śmigla będzie koncert zespołu Piersi o godzinie 18.00.

Przez cały czas trwania święta miasta dostępna będzie też strefa gastronomiczna, a także dodatkowe atrakcje. Między innymi lunapark z diabelskim młynem.

Go to TOP