Czy to Cię tłumaczy? – kolejna akcja policji!

Kościańscy policjanci prowadzili kolejne działania edukacyjno-informacyjne, w ramach kampanii społecznej ,,Czy to Cię tłumaczy?”. Akcję skierowano głównie do pieszych.

Kościańscy policjanci prowadzili kolejne działania edukacyjno-informacyjne, w ramach kampanii społecznej ,,Czy to Cię tłumaczy?”. Akcję skierowano głównie do pieszych. Beztroski czas nauki zdalnej dobiegł końca, do szkoły wrócili już wszyscy uczniowie. Policjanci działania prowadzili właśnie w rejonie szkół i przejść dla pieszych, uwrażliwiając dzieci i młodzież na zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwracali uwagę, aby zawsze zatrzymać się przed pasami i upewnić, czy można bezpiecznie przejść. Przypominali również o obowiązku przeprowadzania rowerów przez przejście dla pieszych. Wszystkim napotkanym uczniom wręczali odblaski i zakładki profilaktyczne.

Reklama

Pieszy, bez względu na posiadane pierwszeństwo, podczas przekraczania jezdni powinien pamiętać o obserwacji pojazdów, upewniając się czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Przeprowadzone niedawno działania NURD (Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego) pokazały, że wiele wykroczeń popełniają także piesi, którzy przechodzą w miejscach niedozwolonych.

Pamiętajmy o elementach odblaskowych wychodząc z domu po zmroku. Obowiązujące przepisy nakazują noszenie odblasków pieszym poza terenem zabudowanym, jednak odblask nie zaszkodzi, gdy założymy go idąc w mieście słabo oświetloną ulicą. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo. Cena odblasku to kilka lub kilkanaście złotych. Nasze życie jest bezcenne.

Reklama

Źródło, zdjęcia: KPP w Kościanie

Go to TOP