Co z maturami? Poseł zapowiada specustawę!

Strajk nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół nadal trwa. Przy okazji odwiedzin w powiecie kościańskim Piotr Kaleta zapowiedział, że rząd “obroni polskie dzieci”. Poseł zapowiada specustawę.

W środę rozpocznie się kolejne posiedzenie sejmu. – Niepokojące doniesienia dochodzą, że bardzo wiele szkół nie podjęło jeszcze decyzji o radach klasyfikacyjnych. Krótko mówiąc uczniowie zagrożeni są brakiem promocji do następnej klasy – tłumaczy Piotr Kaleta. Oznacza to, że mimo swoich starań, czy ponoszenia dodatkowych kosztów na naukę, maturzyści nie będą mogli podejść do egzaminu. Poseł zapowiada specustawę.

Reklama

Brak matur i promocji uczniów do następnych klas spowoduje dwa realne zagrożenia. – Ta młodzież będzie mogła składać pozwy zbiorowe wobec organów prowadzących, czyli samorządów, a będą to odszkodowania niemałe – wyjaśnia Kaleta. Po drugie zabraknąć może chętnych na studia na najbardziej istotnych ze względu na bezpieczeństwo państwa kierunkach. Aby ustrzec się przed tymi zagrożeniami wspomniana wcześniej specustawa spowoduje, że uczniowie będą mogli przystąpić do matur.

Jak zaznaczył, maturzyści powinni jak najszybciej dowiedzieć się, co dalej ze strajkiem i maturami. – Proszę więc nauczycieli o jedną rzecz. By jak najszybciej zwołali wywiadówki, by uczniowie dowiedzieli się u źródła, co dalej. Nauczyciele są to winni uczniom – podkreślił Piotr Kaleta.

Reklama

Poseł w powiecie kościańskim spotka się z mieszkańcami w Czempiniu i Zbęchach. Zaprasza też nauczycieli by przyszli na spotkanie i porozmawiali w spokojnej atmosferze. Spotkanie w Czempiniu rozpocznie się o 17.00 w salce parafialnej, a w Zbęchach w świetlicy wiejskiej o 20.00.

Go to TOP