ChampionKids Duathlon w Czempiniu [ZDJĘCIA]

W piątek w Czempiniu odbył się Coccodrillo ChampionKids Duathlon rozpoczynający duathlonowy weekend w tym mieście. Na starcie pojawiło się około 500 dzieci.

ChampionKids Duathlon tradycyjnie już rozpoczął duathlonowe święto w Czempiniu. Do zawodów zapisano ponad dzieci do 15 roku życia. W zależności od kategorii wiekowej uczestnicy rywalizowali na różnych dystansach biegowych i rowerowych, od 50 metrów biegu i rowerka, do łącznie 600 metrów biegu i 2,5 km na rowerze. Dla uczestników i kibiców przygotowano też inne atrakcje oraz rozbudowaną strefę ze stoiskami i gastronomią. Co ważne, dopisała pogoda, dzięki czemu pojawiło się sporo kibiców. Piknikowy charakter imprezy, moc atrakcji dla dzieci i nie tylko, a także sportowa rywalizacja dzieci przyciągnęła w piątek całe rodziny.

Reklama

Startujemy pierwszy raz i zobaczymy, ale myślę, że pierwsza trójka będzie – mówi Tomasz Kołacki z Czempinia, ojciec 7-letniej Gabrysi, która oczekiwała jeszcze na start. – Sama chciałam wystartować, bo lubię sport, najbardziej gimnastykę – podkreśla dziewczynka. Jak zaznaczyła, przed startem wcale się nie denerwuje.

Starsza córka startuje od początku tej imprezy, a młodsza chciała pójść w ślady siostry – mówi mama Marceliny i Adrianny Malickich. – Trochę się denerwuję, chociaż startuję już któryś raz. Nie pamiętam dokładnie który. Nie wiem, na które miejsce liczę, byle tylko nie było ostatnie. Nie przygotowywałam się do startu – śmieje się Marcelina, podczas rozmowy jeszcze przed starem. Jej siostra miała już zawody za sobą. – Jestem zadowolona – mówi krótko Adrianna.

Reklama

W sobotę odbędą się zawody ChampionMan Duathlon. Najpierw na dystansie sprinterskim, a po nim wystartują zawodnicy rywalizujący o Mistrzostwo Polski na dystansie średnim. Już po raz piąty. Organizatorzy zachęcają do kibicowania, bo emocje będą ogromne. W sumie na starcie obu dystansów pojawi się, łącznie ze sztafetami prawdopodobnie ponad tysiąc zawodników.

Wyniki sprawdzić można na stronie: https://wyniki.plus-timing.pl/zawody/championkids-duathlon-2024

Go to TOP