Burze! IMGW ostrzega!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla naszego powiatu. Mogą pojawić się burze.

Burze występować mogą we wtorek, 28 maja, od południa do godziny 22.00. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 30 mm do 40 mm. Lokalnie do 50 mm. Porywy wiatru do 80 km/h, punktowo do 80 km/h – czytamy w komunikacie. Jak zaznaczają synoptycy, możliwe są też lokalne opady gradu. Według dynamicznych map synoptycznych silna burza pojawić się może po godzinie 17.00. Sytuacja może się jednak zmienić.

Reklama

Ostrzeżenie wysłało też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Informuje w nim o możliwych burzach, ulewach i silnym wietrze. Możliwe są podtopienia. Warto więc pozostać w domach, bo sytuacja może być dynamiczna. Należy zabezpieczyć luźne elementy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Będąc na zewnątrz należy uważać na drzewa, które mogą zostać uszkodzone przez silne porywy wiatru. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk oszacowano na aż 90%, czyli dość wysoko.

Go to TOP