Budżet obywatelski w Śmiglu – trwa głosowanie!

Rozpoczęło się głosowanie na budżet obywatelski w Śmiglu na 2020 rok. O 160 tysięcy złotych walczy osiem projektów. Głosować można tylko do 29 listopada.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 9 projektów. Jeden z nich jednak odrzucono na etapie weryfikacji wniosków. Jest więc o co walczyć, bo do podziału jest 160 tysięcy złotych. Głosowanie na poszczególne zadania rozpoczęło się w poniedziałek, 25 listopada i trwa do 29 listopada do północy. Głosować może każdy obywatel gminy poprzez specjalną stronę internetową – Budżet Obywatelski w Śmiglu.

Reklama
Zgłoszone projekty:
  1. Plac zabaw z elementami skateparku. Uzupełnienie funkcji istniejącego placu zabaw, który jest w złym stanie wizualnym i technicznym. Miejsce dedykowane wszystkim mieszkańcom Śmigla, które może stać się wizytówką osiedla.
  2. Remont nawierzchni części chodnika na ul. Sikorskiego. Potrzebę zrealizowania wnioskowanego projektu zgłosili mieszkańcy ul. Sikorskiego oraz mieszkańcy osiedla nr II. Remont nawierzchni chodnika jest konieczny. Płyty chodnikowe są stare i zniszczone przez korzenie drzew. Utrudnia to swobodne poruszanie się po chodniku. Modernizacja korzystnie wpłynie na bezpieczeństwo poruszania się po chodniku.
  3. Rozbudowa zaplecza rekreacyjno-sportowo na terenie Osiedla nr 4. Celem realizacji projektu jest poszerzenie i podniesienie atrakcyjności istniejącego zaplecza rekreacyjno-sportowego dostępnego dla ogółu mieszkańców.
  4. Odrzucony
  5. Budowa placu zabaw przy ul. Młyńskiej. Realizacja zadania spowoduje integrację mieszkańców osiedla, zapewni miejsce odpoczynku i rekreacji dla dzieci.
  6. Namiot pneumatyczny z wyposażeniem. Zakup namiotu w stopniu znacznym podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców osiedla, jak i całej gminy w sytuacjach kryzysowych. Może być również wykorzystany podczas imprez osiedlowych, miejskich i gminnych.
  7. Gry podwórkowe z masy termoplastycznej. Celem projektu jest stworzenie miejsc zabaw dla dzieci przy pomocy gier podwórkowych wykonanych z masy termoplastycznej.
  8. Crossfitt – siłownia plenerowa. Celem projektu jest stworzenie siłowni plenerowej przeznaczonej do crossfitu. Jest to coraz popularniejsza wśród ludzi forma treningu siłowego i kondycyjnego. Opisywane urządzenie wraz z otaczająca zielenią stworzą przyjazne warunki do aktywności fizycznej.
  9. Zielone przystanki autobusowe. Projekt zakłada stworzenie dwóch “zielonych” przystanków poprzez posadzenie roślinności obok oraz na dachu obiektów. Wiaty będą obsadzone trawą, ściany pokryte zostaną pnączami, a na dachu znajdą się rośliny odporne na trudne warunki atmosferyczne. Gromadzona przez przystanek woda wykorzystywana jest przez większą część roku do zasilania roślinności.
Go to TOP