Boule i strzelanie na zakończenie sezonu letniego [ZDJĘCIA]

W Nowym Dębcu trwają imprezy kończące sezon letni. W sobotę odbyły się zawody w boule i strzelaniu, a w niedzielę czekają nas koncerty i wspólna biesiada.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody Ci którzy zaplanowali spędzić sobotę w Nowym Dębcu nie mogli narzekać na brak atrakcji.
W samo południe wystartował VIII Turnieju Boule o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie. Turniej został zorganizowany przez Bar Leśny pana Wiesława Michalczyka i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. Do rywalizacji zgłosiło się 40 zawodników, którzy rywalizowali w parach o zwycięstwo. Najlepszą parą okazali się Leszek Trąbka i Aleksander Dudziak z Kościana wygrywając w finale z ubiegłorocznymi tryumfatorami Edwardem i Przemysławem Pawlakami z Leszna. Miejsce trzecie zajęła para z Kościana: Tadeusz i Dariusz Borowscy.

Od godziny 14.00 na placu przed sceną w Nowym Dębcu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie oraz Klub Strzelecki w Widziszewie i LOK w Kościanie zorganizowali III Zawody Strzeleckie. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, przez cały czas trwania zawodów stała kolejka chętnych do udziału w rywalizacji. W zawodach wystartowało łącznie w czterech kategoriach wiekowych 53 uczestników. Każdy oddawał po 10 punktowanych strzałów i o miejscu decydowała suma punktów.

Wyniki III Zawodów Strzeleckich w Nowym Dębcu

kobiety 2002 i starsze
1. Martyna Kozłowska – 48 pkt
2. Aleksandra Pentek – 42 pkt
3. Julia Żok – 40 pkt

mężczyźni 2002 i starsi
1. Tomasz Cisielski – 67 pkt
2. Jakub Braciszewski – 66 pkt
3. Maciej Michalski – 66 pkt

dziewczęta 2003 i młodsze
1. Alicja Kaliska – 61 pkt
2. Anna Wojciechowska – 39 pkt
3. Maja Kamrowska– 35 pkt

chłopcy 2001 i młodsi
1. Adam Sobik – 61 pkt
2. Bartosz Kaźmierczak – 46 pkt
3. Filip Sobik – 45 pkt

[envira-gallery id=”18530″]

do Góry