Trwają zapisy na charytatywny bieg oraz marsz nordic walking „Po szansę dla Adama”! Bieg dla Adama odbędzie się 24 marca.

Adam Jankowiak jest mieszkańcem Rakoniewic. Ma 28 lat. W 2017 roku, zaledwie miesiąc po ślubie uległ wypadkowi. Doznał złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia. Mimo poważnego urazu cały czas wierzy w to, że stanie na nogi. Pomóc może rehabilitacja z wykorzystaniem egzoszkieletu, niestety jest ona bardzo kosztowna. Dlatego też postanowiono zorganizować bieg dla Adama.

24 marca w Głodnie koło Rakoniewic z inicjatywy Darii Józefowskiej, Michała Szewczyka i Bartosza Kaźmierczaka zorganizowana zostanie charytatywna impreza: Bieg oraz marsz nordic walking „Po szansę dla Adama”. W bieg dla Adama angażują się także działacze z naszego powiatu. Są to między innymi facebook’owa grupa “Dajmy Pomoc Ludziom w Potrzebie”, Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko z Lubinia, Grupa Motocyklowa Wind Wolves ze Śmigla oraz Raptor 4×4.

W dniu biegu organizatorzy planują wiele atrakcji. Będzie można zobaczyć postacie z bajek, obejrzeć samochody terenowe, motocykle a nawet skorzystać ze zjeżdżalni dmuchanej. Będzie również kawiarenka z kawą i plackami, grill oraz sklepik ze smakołykami. Każdy z biegaczy na mecie może liczyć na pamiątkowy medal i wielkie uśmiechy. Osoby, które chciałyby pomóc Adamowi, zachęcamy do wzięcia udziału. W imieniu organizatorów zachęcamy do wsparcia inicjatywy i wzięcia udziału w imprezie. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 732 686 966 – Daria Józefowska. Mile widziani sponsorzy.

Zapisy na bieg dla Adama odbywają się na stronie internetowej: BIEG DLA ADAMA. Biuro zawodów usytuowane będzie w Głodnie koło Rakoniewic przy Sali Ostoja. Wydawanie numerów startowych dla dzieci odbędzie się od godz. 9.00 do 10.30, a na bieg główny i marsz nordic walking od 9.00 do 12.30. Bieg główny ok. 5km, nordic walking również – start godzina 13.00. Spacer dla Rodziny – 12.00. Dzieci 100m, 200m, 400m, 800m i 1200m – start godzina 11.00. Wpłata na Bieg wynosi dla dzieci 10 zł, Dorośli 40zł. Mile widziane są większe wpłaty!!! Pomóżmy Adamowi zebrać pieniądze na rehabilitację, aby mógł zrealizować swoje marzenia.

Autor: Karol Schmidt
Zdjęcia: prywatne


do Góry