W pierwszym tygodniu ferii Uczniowski Klub Sportowy „Czwórka” zorganizował pod hasłem „Profilaktyczne Ferie Zimowe 2025” pełne atrakcji półkolonie dla grupy 90 dzieci. W zajęciach uczestniczyły dzieci z klas I – IV.
Zbiórki i zajęcia w czasie półkolonii odbywały się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Ich program był bardzo różnorodny. Każda z sześciu grup korzystała z zajęć sportowo–rekreacyjnych. Dzieci były na pływalni, lodowisku, ściance wspinaczkowej i w kościańskim obserwatorium astronomicznym. Po pełnych emocji zabawach w programie ferii przyszedł czas na kino, w którym młodzi widzowie oglądali film pt. ,,Mufasa: Król lew". Ponadto, podczas zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne i brały udział w zajęciach, których tematem była profilaktyka uzależnień. Sportowe półkolonie były też okazją do porozmawiania o zaletach aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.
Półkolonie były realizowane w ramach powiatowego Programu "Ferie zimowe na sportowo dla dzieci i młodzieży 2025". Klub na organizacje zimowego wypoczynku otrzymał dofinansowanie od Powiatu Kościańskiego w wysokości 2150 złotych.
Zdjęcia, źródło: Starostwo Powiatowe w Kościanie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze