Reklama

Ratownicy ujęli pijanego kierowcę. Miał ponad 3,7 promila

Ratownicy medyczni wykazali się godną naśladowania postawą zatrzymując nietrzeźwego kierowcę i uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Mężczyzna, prowadzący samochód marki Dacia, miał w organizmie aż 3,72 promila alkoholu. Do obywatelskiego ujęcia doszło w Nowym Dworze.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godziny 23:45 w Nowym Dworze. Funkcjonariusze kościańskiej policji otrzymali zgłoszenie od ratowników medycznych, którzy zauważyli, że jadący przed nimi kierowca poruszał się całą szerokością drogi i miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Podejrzewając, że prowadzący może być pod wpływem alkoholu, zatrzymali pojazd i podeszli do kierowcy. Od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu, co potwierdziło ich przypuszczenia.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że za kierownicą siedział 26-letni obywatel Mołdawii. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie (dokładnie 3,72). Okazało się także, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy – dokument został mu zatrzymany rok wcześniej przez czeskie służby za podobne przestępstwo.

Reklama

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i przewieziony do kościańskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest poważnym przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a także przepadek równowartości samochodu, który w tym przypadku został wyceniony na 69 tysięcy złotych.

Dzięki szybkiej reakcji ratowników medycznych udało się zapobiec potencjalnej tragedii na drodze.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo eKoscian.eu




Reklama