Reklama

Nielegalna wycinka choinki. Dwa mieszkańcy gminy Kościan ukarani mandatami

Policjanci i strażnicy leśni w okolicach Gryżyny zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali ukraść drzewo z lasu. Za takie działania grożą mandaty, a nawet kara pozbawienia wolności.

Nielegalna wycinka choinek to problem, który nasila się w okresie przedświątecznym. We wtorek, policjanci oraz strażnicy leśni podczas wspólnego patrolu terenów leśnych w okolicach Gryżyny, zatrzymali 17 i 18-latka z gminy Kościan, którzy dopuścili się nielegalnej wycinki choinki. Sprawcy pod osłoną nocy ścięli drzewko i próbowali wywieźć je z lasu na dachu swojego pojazdu. Dzięki czujności patrolujących funkcjonariuszy zostali przyłapani na gorącym uczynku. Osoby te zostały ukarane mandatami karnymi, a skradzioną choinkę zabezpieczono.

W okresie przedświątecznym policjanci i strażnicy leśni regularnie kontrolują obszary leśne, aby przeciwdziałać popełnianiu przestępstw i wykroczeń związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Szczególną uwagę zwracają na nielegalną wycinkę drzew choinkowych oraz ich niszczenie.

Reklama

- Przypominamy, że kradzież drzewa z lasu, którego wartość przekracza 800 złotych jest przestępstwem i grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie sprawcy kradzieży z drzewkiem o mniejszej wartości może skończyć się mandatem karnym, bądź skierowaniem sprawy do sądu, gdzie kara może być o wiele surowsza - przypomina Jarosław Lemański, oficer prasowy kościańskiej policji. Pamiętajmy – jak choinka, to tylko z legalnego źródła!

Źródło, zdjęcia, film: KPP w Kościanie

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/12/2024 09:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo eKoscian.eu




Reklama