Według danych, które na razie opublikowała PKW senatorem zostałby Adam Kośmider z PiS. Spośród 30 na 225 obwodowych komisji uzyskał on nieco ponad 50% głosów. Drugi jest Wojciech Ziemniak z KO z niemal 40%. Prawie 10% głosów otrzymał Mariusz Trawka z NOP. Wyniki te najprawdopodobniej się jeszcze wyrównają, gdy zaczną spływać dane z pozostałych komisji.
AKTUALIZACJA godz. 9.20
Zgodnie z przewidywaniami różnica pomiędzy kandydatami się "spłaszcza". Po spłynięciu wyników z 53 na 225 obwodowych komisji przedstawia się następująco:
Nie wiemy też jeszcze, jak zagłosowali mieszkańcy powiatu kościańskiego. W samym Kościanie wygrywa Wojciech Ziemniak, a w wyborach do Sejmu Koalicja Obywatelska. Nie ma też danych z Leszna, ale w powiecie leszczyńskim zwyciężył kandydat Koalicji Obywatelskiej, co jest nieco zaskakujące.