Cykl Halowych Turniejów „Ferie z As-em” zainaugurowano w sobotę rano rywalizacją młodych piłkarzy z rocznika 2012. O triumf walczyły zespoły: AP Reissa Kościan, UKS AS Czempiń (dwa zespoły), UKS Jedynka Luboń, Młoda Gieksa Krzemieniewo, Obra Kościan, Promień Krzywiń i Warta Śrem. Najpierw rywalizowano w dwóch grupach systemem każdy z każdym, a dwa najlepsze zespoły z każdej awansowały to Ligi Mistrzów. Natomiast pozostałe drużyny walczyły w Lidze Europy.
Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna UKS Jedynka Luboń, która nie przegrała żadnego spotkania. Drugie miejsce wywalczył UKS AS Czempiń, a trzecie APR Kościan. Kolejne miejsca zajęli: Promień Krzywiń, Młoda Gieksa Krzemieniewo, Obra Kościan, Warta Śrem i UKS AS Czempiń II.
Nagrody indywidualne Halowego Turnieju „Ferie z AS-em” kat. orlik młodszy:
- Najlepszy zawodnik, Oliwier Krauze (AP Reissa Kościan)
- Najlepszy bramkarz, Wiktor Markiewicz (Promień Krzywiń)
- Król strzelców, Marcin Dominiak (UKS Jedynka Luboń)
Natomiast po południu do rywalizacji przystąpili młodzicy, którzy rywalizowali w podobnej formule co ich młodsi koledzy. W grupie A o awans do strefy medalowej walczyły: Orlik Kaźmierz, Canarinhos Skórzewo, UKS AS Czempiń II, LZS Juna-Trans Stare Oborzyska. W grupie B: dwa zespoły AP Reissa Kościan, Canarinhos Skórzewo II, UKS AS Czempiń. Po rozegraniu 24 spotkań najlepsze okazała się drużyna APR Kościan, która złożona była z zawodników z kat. orlik starszy. Drugie i trzecie miejsce zajęły dwa zespoły UKS AS Czempiń. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano: Canarinhos Skórzewo, AP Reissa Kościan II, Orlik Kaźmierz, LZS Juna-Trans Stare Oborzyska i Canarinhos Skórzewo II.
Nagrody indywidualne Halowego Turnieju „Ferie z AS-em” kat. orlik młodszy:
- Najlepszy zawodnik, Franciszek Flis (AP Reissa Kościan)
- Najlepszy bramkarz, Jakub Kaźmierczak (UKS AS Czempiń)
- Król strzelców, Wojciech Staszewski (UKS AS Czempiń)
Cykl turniejów „Ferie z As-em” odbywa się pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Do końca stycznia czekają nas zmagania: młodzików starszych, żaków i skrzatów.
Źródło, zdjęcie: APR Kościan