Aktywna Pomoc – Rusza Wyjątkowa Akcja w Śmiglu

W Śmiglu rusza wyjątkowa akcja, która łączy sportową pasję z pomocą potrzebującym. Akcja “Aktywna Pomoc” to doskonała okazja, aby w okresie przedświątecznym połączyć przyjemne z pożytecznym.

Burmistrz Śmigla, Małgorzata Adamczak wraz ze Stowarzyszeniem Aktywny Samorząd zachęcają mieszkańców do aktywnego wsparcia potrzebujących. Jest to łatwe dzięki akcji “Aktywna Pomoc”. Uczestnicy akcji mają za zadanie wykonać swoją ulubioną aktywność fizyczną, osiągając 4 000 kroków lub pokonując dystans 3 kilometrów. Akcja trwa od 1 do 18 grudnia 2023 roku.

Jaki jest cel?

Wpłacona opłata startowa wynosi 50 zł, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup prezentów świątecznych dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w Jarogniewicach i Mościszkach. To wspaniała okazja, aby w okresie świątecznym podarować trochę radości tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

W tych zabieganych czasach, szczególnie przed świętami, aktywność fizyczna może być prawdziwym ratunkiem dla naszego zdrowia. Ważne jest, aby znaleźć chwilę dla siebie, zadbać o umysł i ciało. Aktywna Pomoc to nie tylko okazja do tego, ale także szansa na pomoc innym. Wszystkie środki z akcji będą przeznaczone na prezenty dla podopiecznych z lokalnych DPS-ów – mówi Małgorzata Adamczak.

Zachęta do udziału

Organizatorzy akcji zachęcają do dzielenia się swoją aktywnością w mediach społecznościowych, używając hasztagu #AktywnaDruzyna. To świetna okazja, by zarazić innych pozytywną energią i zachęcić ich do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

Nie czekajcie! Włączcie się w akcję “Aktywna Pomoc” i razem sprawmy, że te święta będą wyjątkowe dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu.

do Góry