40 lat współpracy Racotu ze Wschową

Już od 40 lat SKS Jantar Racot i tamtejsza szkoła współpracują z Domem Dziecka we Wschowie. Dzięki tej współpracy udało się przeprowadzić wiele ciekawych i owocnych inicjatyw.

Delegacja dyrektora, nauczycieli oraz emerytowanych nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Racocie wraz z członkami SKS “Jantar” uczestniczyła w spotkaniu w Domu Dziecka we Wschowie z okazji 40-lecia współpracy zapoczątkowanej w 1984 roku przez Szkolny Klub Sportowy “Jantar” działający przy szkole. Spotkanie było okazją do wspomnień sprzed 40 laty oraz z całego okresu współpracy.

Reklama

W ciągu 40 lat wychowankowie z Domu Dziecka we Wschowie wielokrotnie uczestniczyli w wielu wydarzeniach w Racocie. Brali także udział w wyjazdach organizowanych przez SKS “Jantar”, takich jak: biwaki w Osiecznej, obozy sportowe w Śremie, wyjazdy krajowe i zagraniczne. Wychowankowie ze Wschowy byli także na sześciu wyjazdach olimpijskich. Uczniowie z Racotu co roku, głównie w okresie świątecznym, odwiedzali też z prezentami przyjaciół z Domu Dziecka we Wschowie.

Źródło, zdjęcia: SKS Jantar Racot

Reklama
Go to TOP