29-latek uciekał przed policją. Grozi mu 5 lat więzienia!

29-latek przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Aby uniknąć odpowiedzialności zaczął uciekać przed policyjnymi radiowozami. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 16 lutego, około godziny 8:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dokonujący pomiaru prędkości przejeżdżających pojazdów na ul. Siernickiej w Głuchowie zauważyli poruszający się z nadmierną prędkością pojazd marki Audi. Dokonany pomiar prędkości wykazał 77 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h. Podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego, lecz ten nie zareagował na sygnały i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, ale kierujący w dalszym ciągu nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne, kontynuując jazdę w kierunku miejscowości Sierniki. Potem porzucił pojazd w Pecnie na ul. Kwiatowej i oddalił się w nieznanym kierunku.

Reklama

W działania zaangażowano dodatkowe patrole z Kościana i Mosiny. Pomimo faktu, że pojazd po zakupie nie został przerejestrowany, podjęte na miejscu działania doprowadziły do szybkiego ustalenia kierującego. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec gminy Mosina, który posiada orzeczone przez sąd zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kościańskiej komendy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w organizmie kierującego. Pobrano również krew do badań pod kątem obecności środków odurzających.

29-latek usłyszał już zarzuty przestępstw prowadzenia pojazdu wbrew orzeczonego wobec niego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Zastał również  za popełnione wykroczenia ukarany mandatami karnymi  w wysokości 5400 zł oraz przypisane zostały 23 punkty karne.

Reklama

Niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo zgodnie z artykułem 178 kodeksu karnego – przypomina policja.

Go to TOP