15-lecie Klubu Złotej Jesieni z Turwi [ZDJĘCIA]

15-lecie istnienia obchodzi w tym roku Klub Złotej Jesieni z Turwi. Z tej okazji odbyła się uroczystość, podczas której podsumowano prężną działalność klubu przez te lata

Klub Złotej Jesieni w Turwi powstał 29 października 2007 roku. Początkowo liczył 74 osoby, dziś aktywnie działa w nim 47 członków. Działalność klubu skupia się wokół kilku głównych tematów: tradycji i obrzędowości, rozrywki, sportu, zdrowia, pomocy innym. Jego członkowie regularnie się spotykają, organizują wycieczki, uczestniczą w różnego rodzaju imprezach kulturalnych. Rok po jego powstaniu zawiązano zespół Turewianki, który często można usłyszeć na imprezach w gminie Kościan, powiecie, a nawet w różnych częściach Polski. Aktualnie liczy 26 członków.

Zespół jest bardzo aktywny i prężny. Dzięki niemu rozprzestrzeniliśmy działalność nie tylko naszą, ale również rozsławiliśmy gminę Kościan i powiat kościański. Jest nam miło, bo jesteśmy mile przyjmowani i wracamy z nagrodami, często nawet z pierwszymi nagrodami. Spotkania klubu staramy się organizować raz w miesiącu i staram się, by nie odbywały się tylko przy kawie, ale zapraszać różne ciekawe osoby, na przykład wykonujące ciekawy zawód. Staramy się też działać charytatywnie i pomagać innym. Szczególne podziękowania należą się seniorom, bo każdy dołożył do klubu cząstkę swojego życia. Zaangażowanie, wspólnie spędzony czas, uśmiech pozwoliły stworzyć jedną wspólną rodzinę – opowiada Janina Wesołek, przewodnicząca klubu.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się od mszy świętej, a spotkanie odbyło się w sali wiejskiej w Wyskoci. Niestety Turew nie posiada własnej świetlicy. Podczas spotkania obecni byli członkowie klubu i zaproszeni goście, przedstawiciele władz gminy Kościan, a także osoby, które wspomagają klub i zespół. Przewodnicząca klubu, Janina Wesołek, przedstawiła sprawozdanie z działalności. Nie zabrakło też wielu podziękowań, gratulacji i życzeń dalszej, tak intensywnej aktywności, która udokumentowana została w kronikach, a także wydawanych co roku broszurkach podsumowujących poszczególne lata. Zarówno kroniki, jak i broszurki goście mogli obejrzeć podczas imprezy. Czas zebranym umilał zespół muzyczny, a zabawa była przednia.

do Góry