107 km/h w terenie zabudowanym

41-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego rażąco zlekceważył przepisy drogowe jadąc 107 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia do 50 km/h. Za swoją brawurę i lekkomyślność został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i otrzymał 13 punktów karnych. Zatrzymano mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Reklama

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 13 maja, około godziny 17:10 w Krzywiniu na ul. Śremskiej. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów w terenie zabudowanym, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot, którego kierujący znacznie przekroczył obowiązujące ograniczenie prędkości. Wykonany pomiar wykazał, że 41-letni kierujący w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością aż 107 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz nałożyli mandat karny w wysokości 1500 zł, a także do jego konta dopisali 13 punktów karnych. Następne spotkanie z mundurowymi w podobnych okolicznościach w okresie 2 lat skutkować będzie dwukrotnym zaostrzeniem kary w związku z recydywą. Jeżeli kierowca w okresie najbliższych trzech miesięcy zlekceważy utratę prawa jazdy i zdecyduje się wsiąść za kierownicę pojazdu, okres zatrzymania prawa jazdy ulegnie natychmiastowemu wydłużeniu do 6 miesięcy.

Reklama

Go to TOP