Zbiórka krwi pod komendą straży! [ZDJĘCIA]

Pod komendą KP PSP w Kościanie odbyła się w niedzielę zbiórka krwi. Chętnych, by podzielić się częścią siebie było sporo, ale z powodu procedur mogło to zrobić około 30 osób.

Krwiobus przy komendzie stanął chwilę przed godziną 10.00. Zbiórka krwi przyciągnęła sporo osób. Już na samym początku ustawiła się spora kolejka krwiodawców, a co jakiś czas dochodzili kolejni. Niestety obecna sytuacja spowodowała, że wydłużyły i zmieniły się nieco procedury oddawania krwi. Większość czynności wykonywano na świeżym powietrzu. W samym krwiobusie może się znajdować mniej osób, a stanowiska trzeba dokładnie dezynfekować. W czasie trwania akcji krew może więc oddać około 30 osób, zapewne więc nie wszyscy tym razem będą mogli podzielić się tym cennym darem.

Akcje zbiórki krwi organizowano przeważnie przy okazji “Otwartej strażnicy”. Niestety tym razem, z wiadomych powodów, akcji nie można przeprowadzić. Strażacy przygotowali jednak niespodziankę. Krwiodawcy po zakończeniu akcji wezmą bowiem udział w losowaniu czujki tlenku węgla.

do Góry