Tragiczny wypadek koło Leszna. Nie żyje roczne dziecko [ZDJĘCIA]

Na drodze łączącej Leszno i Nową Wieś miał miejsce tragiczny wypadek dwóch aut. Nie żyje roczne dziecko, a kolejna dwójka dzieci i matka trafiły do szpitala. Sprawca nie miał prawa jazdy.

Tragiczny wypadek miał miejsce około godziny 16.00. Według wstępnych ustaleń 33-letni kierowca volkswagena golfa z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym jechała skodą octavia 29-letnia kobieta z trójką synów – 11-miesięcznym, 3,5-letnim oraz 5-letnim. Doszło do czołowego zderzenia pojazdów. Mimo godzinnej walki o życie nie udało się uratować najmłodszego z dzieci. Drugie dziecko przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala. Trzecie dziecko oraz kobietę zabrała karetka pogotowia. Nie wiadomo na razie jaki jest ich stan.

Reklama

Kierowca golfa nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jak się jednak okazuje, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ odebrano mu je za jazdę pod wpływem alkoholu. Na razie nie wiadomo, czy podczas zdarzenia był trzeźwy. Policja pobrała próbki do badań na obecność alkoholu i środków odurzających. Został też zatrzymany.

Zdjęcia: Maksym Szalkowski – TVML

Reklama
Go to TOP