Strefa retro gier i komputerów w bibliotece! [ZDJĘCIA]

Sporym zainteresowaniem cieszy się “Strefa retro gier i komputerów” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie. Przyjechali miłośnicy gier z różnych zakątków Polski.

Wydarzenie “Strefa retro gier i komputerów” w kościańskiej bibliotece rozpoczęło się w sobotę, 28 maja, o godzinie 10.00. Już na samym początku widać było, że pomysł był strzałem w dziesiątkę. Pograć w stare gry na starym sprzęcie przyszło mnóstwo osób. Zarówno tych, którzy chcą powspominać dawne czasy, jak rodziców, którzy chcą pokazać swoim dzieciom, w jakie gry sami grali. Przyjechali nawet miłośnicy ze Szczecina, Łodzi, Warszawy i innych miast Polski, niektórzy ze swoim sprzętem, pochodzącym jeszcze z lat 70-tych.

– Przyjechaliśmy z Oleśnicy koło Chodzieży. Lubię grać w stare gry, najbardziej w Sensible Soccer. Przyjechałem pograć i wziąć udział w turnieju. Stare gry lubię przez tatę, więc bardzo mi się tu podoba. W domu mam Amigę “sześćsetkę” i PlayStation – opowiada Oliwier. – Mam już ponad 40 lat, więc wychowałem się na tych sprzętach. Miałem Commodore64, potem Amigę 500, później niestety była przerwa. Jakieś pięć lat temu wróciłem do tego, dzięki internetowi. Kupiłem Amigę 600 i pokazałem synowi i tak nas wciągnęło. – dodaje tata Oliwiera.

– Synowi się podoba, choć to nie jego świat, żyje w bardziej wirtualnej rzeczywistości. Nie grałam na takim sprzęcie, ale mąż miał właśnie taki sprzęt, więc wraca do wspomnień. Ja niestety nie grałam, ale może trzeba trochę nadrobić – mówi Ewa Michalewicz, oglądająca jak jej syn poznaje zupełnie nowy świat.

W bibliotece obejrzeć można między innymi stare komputery Amiga, Commodore, Spectrum ZX, a nawet unikatowy sprzęt Vectrex. Wydarzenie trwa do godziny 15.00 w sobotę, warto więc się wybrać.

do Góry