Na przyszły rok zaplanowano remont ulicy Towarowej w Kościanie. Potrzebne są jednak konsultacje z mieszkańcami, a te utrudnione są z powodu koronawirusa.

Na remont ulicy Towarowej mieszkańcy okolicznych nieruchomości czekają już od lat. Jej stan techniczny pogorszył się jeszcze podczas remontu linii kolejowej, a wjazd na tę ulicę możliwy jest tylko od strony Gurostwa. Użytkownicy drogi narzekają też często na parkujące tam samochody, które utrudniają jazdę po nierównej drodze.

Stan ten jednak zmieni się w przyszłym roku, ponieważ w projekcie budżetu zaplanowano na przebudowę 850 tysięcy złotych. Dodatkowe 250 tysięcy zaplanowano na oświetlenie ulicy. Trwają właśnie ostatnie poprawki w projekcie przebudowy, uwzględniające zastrzeżenia mieszkańców, które dotyczą głównie miejsc postojowych. Władze miasta planowały przeprowadzić jeszcze jedne konsultacje, by przedstawić wprowadzone zmiany. Niestety z powodu obowiązujących obostrzeń tradycyjna forma spotkania jest niemożliwa.

Najprawdopodobniej urząd skontaktuje się w jakiś sposób z osobami, które wnosiły uwagi co do projektu, lub zamieści projekt na stronie internetowej, by każdy mógł się z nim zapoznać. Czasu jest jednak sporo, a najważniejszą informacją jest zarezerwowanie pieniędzy na przebudowę.

do Góry