Pożar na wysypisku w Piotrowie Pierwszym [ZDJĘCIA]

Pożar na wysypisku śmieci w Piotrowie Pierwszym W akcji gaśniczej biorą udział liczne siły i środki z powiatu kościańskiego i poznańskiego.

Pożar na wysypisku śmieci w Piotrowie Pierwszym zauważono około 16.30. Na miejsce natychmiast zadysponowano liczne siły i środki z powiatu kościańskiego, m.in. PSP Kościan, OSP Czempiń, a także inne okoliczne jednostki OSP. Po dotarciu na miejsce okazało się, że ogniem zajęte są dwa boksy, w których składowano śmieci przeznaczone do dalszej przeróbki. Wezwano kolejne jednostki, w tym z powiatu poznańskiego i samego Poznania. W sumie działało tam około 30 zastępów i około 100 strażaków.

Reklama

– Na tę chwilę sytuacja opanowana. Trwa dogaszanie pożaru. Nie mamy informacji, by w zdarzeniu ktoś ucierpiał. Nie wiemy też na razie, w jaki sposób doszło do zapalenia się śmieci – mówi Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie. Akcja potrwa jeszcze kilka godzin.

Ostatni pożar wysypiska w Piotrowie Pierwszym miał miejsce przed dwoma laty. Wtedy także w akcji gaśniczej brało udział ponad 100 strażaków. Więcej o tamtym pożarze w artykule: Pożar śmieci w Piotrowie.

Reklama
Go to TOP