Droga w Kiełczewie jest zbyt wąska! “Nie da się nic zrobić”

Droga w Kiełczewie jest zbyt wąska – ostrzegają mieszkańcy Kiełczewa. Chodzi o nowy odcinek ul. Polnej, który powstał pod mostem na drodze ekspresowej nr 5.

Budowa drogi ekspresowej nr 5 wymusiła w kilku miejscach zmianę przebiegu innych dróg. Jak poinformował nas jeden z czytelników, nowa droga w Kiełczewie, w ciągu ul. Polnej i pod “ekspresówką”, jest po prostu zbyt wąska i zbyt kręta. – Nie ma szans, by minęły się tam dwa większe samochody. Przecież drogą tą jeżdżą i rolnicy traktorami i sporo ciężarówek. Do tego zrobiono tam zakręty pod kątem prostym, więc będzie można sobie kierownicę urwać – mówi. I rzeczywiście, krótki odcinek posiada aż 3 ostre zakręty, a droga ma zaledwie 5 metrów szerokości. Ponadto znajduje się tam ciąg pieszo rowerowy. – Może da się z tym coś jeszcze zrobić? Przecież zamiast chodnika można wyznaczyć pas dla pieszych na jezdni. Dzięki temu samochody miałyby miejsce żeby się mijać – podpowiada.

Reklama

Niestety jak się okazuje na wszelkie zmiany jest już za późno. – Był wyłożony projekt i przeprowadzono konsultacje. Droga rzeczywiście jest zbyt wąska. W tym momencie jest już za późno na zmiany – mówi wójt gminy Kościan, Andrzej Przybyła. Władze gminy rozmawiały zarówno z wykonawcą, jak i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Nic już niestety nie da się zrobić. Przed wjazdem na nowy odcinek pojawią się tylko znaki pierwszeństwa dla jadących z jednej strony.

Go to TOP