Reklama

Zderzenie dwóch ciężarówek i busa. W jednej było bydło.

10/01/2024 09:11

Na drodze ekspresowej nr 5 miało miejsce zderzenie trzech pojazdów - dwóch ciężarówek i busa. Jeden pas jezdni jest zamknięty. W jednej z ciężarówek było bydło, nie wiadomo ile zwierząt przeżyło. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny 6.30 na jezdni w kierunku Wrocławia na wysokości miejscowości Kurowo. Według wstępnych ustaleń policji pojazd ciężarowy uderzył w busa, który z kolei uderzył w drugą ciężarówkę. Bus i ciężarówka, która go uderzyła wpadły do rowu. Na miejsce zadysponowano policję, straż pożarną i pogotowie. - Do szpitala trafiły trzy osoby. Kierowca i pasażer busa oraz kierowca ciężarówki - informuje Jarosław Lemański, oficer prasowy kosciańskiej policji. Jedną osobę z busa musieli wydostać strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Na razie nie jest znany stan poszkodowanych.

W ciężarówce, która wjechała do rowu, przewożone było bydło. Na razie nie wiadomo czy i ile zwierząt przeżyło. Na razie jezdnia w kierunku Wrocławia jest przejezdna jednym pasem, ale możliwe, że będzie zamykana na czas usuwania zwierząt i pojazdów z rowu. Na miejscu pracują służby, w tym także weterynaryjne. Więcej informacji wkrótce.

Reklama

Zdjęcia: czytelnik, KPP w Kościanie

Reklama

Reklama

Wideo eKoscian.eu




Reklama