Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla naszego powiatu. Może pojawić się silny wiatr.
Silny wiatr może występować w niedzielę, 13 października. Ostrzeżenie dla naszego regionu obowiązuje od godziny 10.00 do północy. - Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości do 30-50 km/h. W porywach do 85 km/h. Wiatr południowy skręcający na zachodni - czytamy w komunikacie. Miejscami mogą też występować burze. Ze względu na dynamiczną sytuację, ostrzeżenie może być aktualizowane. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80%.
Warto uważać na drzewa, spadające gałęzie, czy zalegające wiatrołomy na drogach. Warto również zabezpieczyć luźne przedmioty na swoich posesjach, które wiatr może porwać lub uszkodzić.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze