Reklama

Oszuści podają się za pracowników gminy! Burmistrz ostrzega!

06/09/2022 10:49

Burmistrz Śmigla ostrzega przed oszustami. Oszuści twierdzą, że są przedstawicielami gminy i twierdzą, że do końca roku trzeba wymienić piece.

Od kilku dni do Urzędu Gminy w Śmiglu docierają niepokojące informacje, że w gminie pojawili się najprawdopodobniej oszuści.

- Akwizytorzy, którzy Państwa odwiedzają i legitymują się dokumentami z logo "Czyste powietrze zdrowy wybór" oraz flagą Unii Europejskiej wbrew temu co mówią, NIE ZOSTALI WYSŁANI PRZEZ URZĄD MIEJSKI ŚMIGLA - informuje burmistrz, Małgorzata Adamczak.

Jak podkreśla urząd nieprawdą jest, że do końca 2022 roku należy wymienić piece węglowe. Zgodnie z uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego, obowiązek wymiany pieców mają wyłącznie właściciele pieców bezklasowych i mają na to czas do końca 2023 roku.

Reklama

- Osoby, które Państwa odwiedzają to prawdopodobnie przedstawiciele przedsiębiorstwa zajmującego się sprzedażą kotłów grzewczych i pomp ciepła. Insynuowanie, że przychodzą na zlecenie śmigielskiego samorządu jest zagrywką nieczystą i niedopuszczalną - podkreślają władze Śmigla.

Warto podkreślić, że osoby, które zamierzają w najbliższym terminie wymienić tzw. "kopciuchy" z programu "CZYSTE POWIETRZE", mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy pracowników Urzędu (pokój nr 11).

Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w gminie Czempiń. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Reklama

Reklama

Wideo eKoscian.eu




Reklama