Reklama

Brutalne pobicie w Kościanie. Jeden ze sprawców użył siekiery!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie zatrzymali trzy osoby podejrzane o brutalne pobicie mężczyzny. Trzech mężczyzn zaatakowało swojego znajomego, a jeden z nich użył wobec niego siekiery i groził mu śmiercią. Wobec całej trójki sąd, na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Pobicie miało miejsce w nocy z 12 na 13 września w jednym z mieszkań na terenie Kościana. Pokrzywdzony przebywał tam u znajomych. Podczas wspólnego spożywania alkoholu między uczestnikami spotkania doszło do kłótni. W jej trakcie pokrzywdzony został uderzony w głowę i stracił przytomność. Po odzyskaniu świadomości mężczyzna był bity przez trzy osoby. Najmłodszy ze sprawców chwycił za siekierę, którą uderzył pokrzywdzonego w nogę, powodując obrażenia ciała wymagające późniejszej pomocy lekarskiej. Dodatkowo groził mu pozbawieniem życia. Sprawcy nie pozwalali pokrzywdzonemu opuścić mieszkania, lecz udało się mu wykorzystać ich stan nietrzeźwości i uciec. Schronienia szukał na jednej ze stacji paliw w Kościanie, gdzie poprosił o wezwanie pomocy.

Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres i zatrzymali trzy osoby w wieku 58, 54 oraz 40 lat. Cała trójka usłyszała zarzuty pobicia. Dodatkowo 40-latek odpowie także za udział w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kierowanie gróźb karalnych. Czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy, co może skutkować podwyższeniem wymiaru kary nawet o połowę. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec całej trójki podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Reklama

Przypominamy, że za udział w pobiciu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a w przypadku użycia niebezpiecznego narzędzia kara może wynieść nawet do 8 lat więzienia. Stosowanie gróźb karalnych zagrożone jest karą do lat 3.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo eKoscian.eu




Reklama