Zwycięstwo i porażka Obry w meczach wyjazdowych

Zwycięstwo i porażka – to bilans wyjazdowych meczów Obry Kościan w 13 i 14 kolejce IV ligi. Kościaniacy niezmiennie zajmują 12 pozycję w tabeli.

Obra Kościan ostatnie dwie kolejki grała na wyjeździe. Zwycięstwo i porażka – to bilans tych spotkań. W pierwszym spotkaniu podejmowała ich Kotwica Kórnik. Mecz zakończył się wynikiem 0:2, a obydwie bramki strzelił Tomasz Marcinkowski. Pisaliśmy o tym w artykule: Obra Kościan wygrywa z Kotwicą Kórnik.

Gorzej potoczyło się spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim z tamtejszą Centrą. Mecz rozpoczął się z 10-minutowym opóźnieniem spowodowanym protestem sędziów. W ten sposób manifestowali swój sprzeciw wobec przemocy wobec arbitrów. Podobnie jak we wszystkich meczach w tym sezonie Obra zaczęła mocno i stworzyła sobie kilka okazji. Zabrakło jednak wykończenia. Na przerwę drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie. W drugiej połowie swoją moc pokazali gospodarze. Już na początku mieli szanse na gola, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Kilka minut później było już 1:0, a kilka minut przed końcem Centra ustaliła wynik na 2:0. W międzyczasie drugą żółtą kartkę zobaczył Mateusz Adamski i przez pół godziny Obra grała w dziesiątkę.

W kolejnym meczu, który rozegrany zostanie 2 listopada Obra podejmie u siebie KS Opatówek. Początek spotkania o 14.00.