Zmiana organizacji ruchu po zamknięciu ul. Gostyńskiej!

Wiemy już, jak wyglądać będzie zmiana organizacji ruchu w Kościanie po zamknięciu ul. Gostyńskiej. Rewolucyjnych zmian nie będzie, ale warto być ostrożnym i nie jeździć “na pamięć”.

Zmiana organizacji ruchu dotknie głównie okolice ul. Gostyńskiej. Od kilku dni niemożliwy jest już wjazd na tę ulicę z ul. Berwińskiego. – Stanie się ona ulicą dwukierunkową, tylko dla mieszkańców okolicznych nieruchomości – wyjaśnia Piotr Ruszkiewicz, burmistrz Kościana. Warto pamiętać, że jest to teraz ulica “ślepa”, bo nadal kierowcy wjeżdżają w nią i muszą na końcu zawracać. Z kolei wjeżdżając z ul. Gostyńskiej w ul. Ciszaka zobaczymy znak “droga bez przejazdu”.

Ulica Narutowicza stanie się drogą dwukierunkową. Podobnie ul. Baraniaka na odcinku od szkoły do ul. Poznańskiej. Na skrzyżowaniu Baraniaka i Poznańskiej pojawi się nakaz skrętu w prawo, w stronę “krzywego ronda”. Na tym rondzie samochody powyżej 5 ton nie będą mogły jechać w stronę sygnalizacji świetlnej. Nie powinno być ich jednak wiele, bo tranzyt przez miasto będzie zabroniony. Zmieni się też system sygnalizacji świetlnej, dlatego warto zachować szczególną ostrożność i nie jeździć na pamięć. Prawdopodobnie, po jakimś czasie zmieni się też organizacja ruchu na kilku jeszcze ulicach, m.in. Składowej, która na jakiś czas stanie się drogą bez przejazdu.

Wstępnie wykonawca planuje, że nowa organizacja ruchu wprowadzona będzie po Dniach Kościana.

Zobacz też: Plan objazdów dla tranzytu po zamknięciu ul. Gostyńskiej

do Góry