Zmarła Michalina Zarzycka. Miała zaledwie 17 lat

W niedzielę, 20 listopada zmarła 17-letnia Michalina Zarzycka. W 2018 roku jej los poruszył tysiące mieszkańców powiatu kościańskiego, którzy szczodrze postanowili pomóc jej i Maciejowi Zielonce.

Michalina Zarzycka w wieku 12 lat zachorowała na nowotwór mózgu. Przeszła chemioterapię i operacje. Była wtedy uczennicą Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Później uczyła się w kościańskim “Kolbergu”. W tym samym czasie nowotwór zdiagnozowano też u jej nauczyciela, Macieja Zielonki. Zawiązała się wtedy grupa osób, które postanowiły wspomóc ich w leczeniu. Okazało się, że w pomoc postanowiło włączyć się mnóstwo osób, a impreza “Otwórzmy serca dla Macieja i Michasi” przybrała zaskakujący dla wszystkich rozmiar. Udało się zebrać sporą kwotę, by wspomóc chorych.

Niestety w 2020 roku odszedł Maciej Zielonka, a w niedzielę 20 listopada 2022 roku Michasia. – Zapamiętamy Jej chęć życia, pragnienie wiedzy, spojrzenie, uśmiech, siłę woli i anielską cierpliwość w znoszeniu bólu – napisała społeczność “Kolberga” na stronie internetowej szkoły.

Msza święta pogrzebowa odprawiona zostanie w czwartek, 24 listopada 2022r. o godz. 11:00 w kościele pod wezwaniem Pana Jezusa w Kościanie. Pogrzeb odbędzie się o godzinie 12. na cmentarzu komunalnym w Kościanie.

Rodzinie i znajomym Michasi składamy szczere kondolencje.

do Góry