Złoto i srebro polonistów na Grand Prix Wielkopolski!

W niedzielę, 23 października, w Poznaniu odbył się I turniej Grand Prix Wielkopolski Skrzatek i Skrzatów w tenisie stołowym. Zawodnicy Polonii Śmigiel wywalczyli tam złoto i srebro, spotykając się w finale.

Podczas zawodów klub Polonia Śmigiel reprezentowało troje najmłodszych pingpongistów: Matylda Wojtaszek, Igor Borowski i Tymoteusz Wieczorek. W turnieju chłopców rewelacyjnie zagrali Igor i Tymoteusz. Obaj dotarli do finału, po drodze nie tracąc nawet seta. Rozegrali między sobą piękny mecz finałowy, składający się z czterech setów. W decydującym secie padł rzadko spotykany wynik 26:24, co wiele mówi o zaciętości tego pojedynku. Tym razem 3:1 wygrał Tymoteusz i tym samym wywalczył złoto, ale wielkie brawa należą się również Igorowi, któremu przypadło srebro.

Na 10. lokacie wśród dziewczynek zakończyła zmagania debiutująca w indywidualnych rozgrywkach Matylda. Pokazała, że tenis stołowy przynosi jej sporo radości i świetnie bawi się podczas gry.