Około 100 zawodników ukończyło 23 Zimowy Bieg Przełajowy, który odbył się w niedzielę w Parku Miejskim w Kościanie.

Rywalizacja odbywała się na dystansach 6000 metrów dla dorosłych i 1500 metrów dla dzieci. Na trasie biegu sportowcom kibicowało też wielu kościaniaków, którzy postanowili ten piękny, słoneczny i ciepły dzień spędzić na świeżym powietrzu.

Najpierw, dokładnie w południe wystartował bieg krótszy. Najlepszy w nim okazał się Sebastian Matyja z Turwi, który prowadzenie objął już na początku rywalizacji i nie oddał go do samego końca. Drugi linię mety przekroczył Maciej Haput z Suchego Lasu, a trzeci był Jakub Haput z Suchego Lasu. Każdy z nich zajął też pierwsze w miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wśród dziewcząt najlepsza była Magdalena Bajstok z Kościana, druga była Magdalena Matyja z Turwi, a trzecia Julia Kaczmarek z Kościana.

W kategorii dorosłych wspólnie linię mety przekroczyli Piotr Mikołajczak z Darnowa i Krzysztof Szymanowski z Kościana, jednak. Zwycięzca mógł być tylko jeden i wybór ten padł na Piotra Mikołajczaka. Trzeci linię mety przekroczył Tomasz Musiał z Dąbcza. Warto zaznaczyć, że cała trójka biegała w barwach klubowych “Szymawski Team”. Wśród kobiet triumfowała Milena Tomaszyk z Wonieścia, druga była Magdalena Wolsztyńska z Kościana, a trzecia Bernadeta Nawrocka z Turwi.

Zdjęcia: Piotr Pewiński

[envira-gallery id=”12018″]

 

do Góry