Około godziny 15.00, w środę 30 sierpnia, na drodze krajowej nr 5 w Kawczynie, doszło do niecodziennego zdarzenia. Samochód osobowy zderzył się z karetką pogotowia. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do kolizji doszło na skrzyżowaniu “piątki” z drogą prowadzącą do Czempinia. Karetka pogotowia na wschowskich tablicach rejestracyjnych transportowała kobietę z Leszna do Poznania. Jak twierdzą świadkowie samochód ciężarowy zatrzymał się, by przepuścić uprzywilejowany pojazd. Prawdopodobnie kierująca mercedesem 34-latka z powiatu wolsztyńskiego, jadąca od strony Czempinia, nie słyszała sygnału i nie widziała karetki, więc zinterpretowała manewr kierowcy ciężarówki jako ustąpienie jej miejsca. Wjechała więc na skrzyżowanie przez co zderzyła się z ambulansem.

Po kolizji na miejsce natychmiast wezwano drugą karetkę, które zabrała pacjentkę wraz z lekarzem do szpitala docelowego w Poznaniu. Nikomu z uczestników zdarzenia nie stało się nic poważnego.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”42″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

do Góry