Zbiórka na pompę insulinową dla Nikoli!

U Nikoli Witomskiej z Nowego Lubosza niedawno wykryto cukrzycę typu pierwszego. Trwa zbiórka na pompę insulinową, ponieważ rodzina nie może pozwolić sobie na taki wydatek.

Trwa zbiórka na pompę insulinową dla Nikoli Witomskiej z Nowego Lubosza. U dziewczynki wykryto niedawno cukrzycę typu pierwszego. Rodziny nie stać niestety na urządzenie, ponieważ ogromne kwoty pochłania leczenie i rehabilitacja siostry Nikoli – małej Hani, która zmaga się z wieloma schorzeniami. O Hani pisaliśmy przy okazji festynu, który zorganizowano właśnie by jej pomóc (artykuł TUTAJ). Wykrycie cukrzycy u Nikoli to kolejny mocny cios dla rodziny.

Życie cukrzyka nie jest łatwe. Trzeba przestrzegać odpowiedniej diety, kontrolować poziom cukru we krwi, podawać dziewczynce odpowiednie leki w odpowiednim momencie. Pompa insulinowa mogłaby to znacznie ułatwić.

– Nikola musi mieć często wykonywany pomiar cukru, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Trzeba podawać insulinę podskórnie. Ma dopiero 6 lat, a ma już tak pokłute nóżki, ręce, brzuszek. Bardzo byśmy chcieli pomóc Nikoli. Jednym rozwiązaniem jest pompa insulinowa minimed780G, która kosztuje bardzo duże pieniądze. Cena dla nas nie do zdobycia ze względu na to, że na Hanię przeznaczamy dużą cześć pieniędzy. Refundacja nie obejmuje kosztów tej pompy, a ona znacznie ułatwi życie i funkcjonowanie córki – tłumaczy Magdalena Witomska.

Pomóc można poprzez wpłaty na portalu zrzutka.pl – TUTAJ.

do Góry