Zawody Pływackie w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

Już po raz 25. rozegrano Zawody Pływackie w Nowym Dębcu. Uczestnicy rywalizowali na dystansach 1900 i 3800 metrów.

W sumie w rywalizacji udział wzięło prawie 90 osób. W większości byli to zawodnicy startujący na dystansie krótszym. Zawody Pływackie w Nowym Dębcu wygrał Bartosz Grzybek z Poznania. Pokonanie 1900 metrów zajęło mu 25 minut i 58 sekund. Drugie miejsce wywalczył ubiegłoroczny zwycięzca, Jonasz Napiecek z Osiecznej. Trzeci do mety dopłynął Krzysztof Sobota z Bębnikąta. Wśród kobiety triumfowała Monika Jadczak z Krotoszyna, druga była Aleksandra Bocheńska z Krośnic, a trzeci Małgorzata Rybacka ze Szczytnik.

Dystans dłuższy, 3800 metrów, wygrał Tomasz Brett z Koła. Zajęło mu to nieco ponad godzinę. Mimo tak długiego dystansu na ostatniej prostej o zwycięstwo musiał walczyć z Michałem Majchrzakiem z Nowego Lubosza. Różnica pomiędzy zawodnikami wyniosła zaledwie 2 sekundy. Trzecia na mecie zameldowała się najszybsza z kobiet, Michalina Wardęga z Osiecznej. Tutaj nie prowadzono oddzielnej klasyfikacji. Jak jednak stwierdzili organizatorzy, być może w przyszłym roku się to zmieni z powodu rosnącej liczby kobiet na długim dystansie.

Po głównej rywalizacji odbyły się zawody aquathlonowe dla dzieci. Wzięło w nich udział niemal 70 uczestników. Zawodnicy musieli najpierw przepłynąć odpowiedni dystans, a później biegiem przekroczyć metę. Długość trasy uzależniona była od kategorii wiekowej. W najmłodszej nie prowadzono klasyfikacji. W kategorii 7-10 lat najszybszy był Jan Marszewski z Racotu, a w kategorii 11-15 lat Nadia Wieligus z Koła.