Zawodnicy Polonii Śmigiel z kolejnymi sukcesami!

Rewelacyjnie zaprezentowali się w poprzedni weekend młodzi zawodnicy Polonii Śmigiel. Wygrywali zarówno w kategorii juniorów, jak i młodzików

W sobotę, 5 listopada w Czempiniu rozegrano II Grand Prix Wielkopolski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym. Wystartowało tam młodzi zawodnicy Polonii Śmigiel: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła, Aleksandra Przybylska, Zuzanna Wieczorek i Michał Kaźmierczak. Wszyscy znaleźli się w czołowej dziesiątce turnieju.

Najlepiej wypadł Michał Kaźmierczak, zwycięzca I Grand Prix Wielkopolski Juniorów, który ponownie okazał się najlepszy. Warto podkreślić, że Michał jest jeszcze kadetem, czyli wygrał z zawodnikami starszymi od siebie. Zakwalifikował się tym samym do Grand Prix Polski, które odbędzie się w Ostródzie w pierwszy weekend grudnia.

Ze świetnej strony zaprezentowała się też Katarzyna Nowak, która zajęła bardzo dobre, 3. miejsce. Aleksandra Przybylska uplasowała się na 6. miejscu, Weronika Trybuła na 8. miejscu, a Zuzanna Wieczorek na 9. miejscu.

Dzień później w Poznaniu poloniści brali udział w II turnieju Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików. W stolicy województwa wystartowało 91 zawodników, a wśród nich 8 zawodników ze Śmigla: Zuzanna Wieczorek, Julia Nowak, Szymon Skałecki, Kajetan Godek, Olaf Szymczak, Igor Borowski, Krystian Chomski i Tymoteusz Wieczorek. Większość z nich poprawiła wynik z pierwszego turnieju z cyklu Grand Prix, ale najlepiej zaprezentowała się Zuzanna, która okazała się najlepsza wśród dziewcząt. Wywalczyła też awans do Grand Prix Polski, które odbędzie się w ostatni weekend listopada w Sępólnie Krajeńskim.

Jej brat Tymoteusz, będący jeszcze skrzatem, czyli o dwie kategorie niżej, w kategorii młodzików zajął rewelacyjne, 4. miejsce. Kolejny skrzat, Igor, także uplasował się na bardzo dobrym, bo 13. miejscu. Szymon Skałecki zakończył zmagania na 17. miejscu, Olaf Szymczak na 37. miejscu, Kajetan Godek na 41 miejscy, a Krystian Chomski na 45. miejscu.

Zdjęcia: KS Polonia Śmigiel

do Góry