Zaskakująca ostatnia wola radnego. Zapisał miastu kamienicę

Zmarły niedawno radny i były wiceburmistrz Kościana pozostawił po sobie dość zaskakujący testament. Swoją sporej wartości kamienicę zapisał miastu.

Radny Teodor Kubacki zmarł niespodziewanie w maju, w wieku 57 lat. Od niemal 30 lat działał aktywnie na rzecz miasta, jako radny i zastępca burmistrza. Jak się okazało, uwzględnił nawet Kościan w swej ostatniej woli. Tydzień przed śmiercią ustanowił bowiem testament, w którym przekazuje część spadku na rzecz miasta. – Świętej pamięci kolega Teodor Kubacki pozostawił w swoim zapisie testamentowym, aby jego nieruchomość przekazać na rzecz gminy miejskiej Kościan. Taka jest też wola rodziny – wyjaśnia burmistrz Kościana, Michał Jurga. Chodzi o kamienicę znajdującą się u zbiegu ulic Piłsudskiego i Grodziskiej.

W związku z takim zapisem kościańscy radni musieli podjąć uchwałę w sprawie przyjęcia spadku. Zanim jednak podjęli decyzję chcieli się upewnić, czy przypadkiem nieruchomość nie jest obciążona w jakikolwiek sposób i czy jest pod nadzorem konserwatora zabytków, a także czy są inny spadkobiercy. – Jest to nieruchomości czysta i w dobrym stanie. Ten teren nie jest w wpisany do rejestru zabytków, ale jest w strefie zabytkowej. Jest też wolą rodziny, by nieruchomość stała się własnością miasta – podkreślił burmistrz. Radni podjęli uchwałę, by przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Dwóch radnych wstrzymało się od głosu, reszta głosowała za.

Jak dodał burmistrz, na razie nie wiadomo jaką funkcję będzie spełniać nieruchomość, jednak jest sporo czasu na zastanowienie się, jako że trwa jeszcze postępowanie spadkowe.

do Góry