Zajazd pod Kaczorem w Piotrowie Pierwszym zostanie wkrótce zlicytowany przez komornika. Popularny niegdyś motel to dziś dość mroczna i z tragiczną historią ruina.

31 stycznia tego roku w Sądzie Rejonowym w Kościanie odbędzie się pierwsza licytacja komornicza nieruchomości gruntowej położonej w miejscowości Piotrowo Pierwsze w gminie Czempiń. Chodzi o popularny niegdyś Zajazd pod Kaczorem. Popularny nie tylko wśród mieszkańców powiatu kościańskiego, ale także całego województwa wielkopolskiego. Suma oszacowania wraz z podatkiem VAT wynosi 2 352 990,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 1 764 742,50 zł.

Zajazd był bardzo popularny w latach 90-tych, a także jeszcze w czasach PRL. Słynął z serwowania wyśmienitej kaczki, na którą przyjeżdżali do motelu goście nawet z całej Polski. Obiekt należał do kombinatu rolnego w Głuchowie, później przeszedł w ręce prywatne. Kilkakrotnie był nagradzany. “Kaczorek” się rozbudowywał jeszcze po roku 2000. W 2015 roku, po zmianie właściciela, zajazd zaczął upadać. Pojawiły się problemy z wypłatami dla pracowników, motel zamknięto, a krótko potem wybuchł tam potężny pożar. Był to koniec słynnego zajazdu, choć przez kolejne lata działo się tam sporo.

Budynek stał się miejscem przebywania bezdomnych, alkoholowych libacji, a nawet celem wycieczki eksploratorów. Kilkakrotnie dochodziło tam do pożarów, przeważnie na skutek zaprószenia ognia przez bawiących się i koczujących w tym miejscu. W styczniu 2020 roku doszło tam też do tragicznego zdarzenia. 44-letni mężczyzna wpadł do szamba. Za nim wskoczył 53-letni kolega. Niestety 44-latka nie udało się uratować, a 53-latek trafił do szpitala. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Licytacja komornicza pozwala mieć nadzieję, że nieruchomość trafi w ręce osób, które uporządkują teren, a być może i przywrócą świetność obiektu.

do Góry