Dwie imprezy charytatywne odbędą się w ten weekend w Śmiglu i Nietążkowie dla chorej Zosi. U dziewczynki niedawno zdiagnozowano nowotwór mózgu.

Zosia Kurpisz to wesoła, 9-letnia dziewczyna. Wszystko zaczęło się niewinnie, od bólu zatok, potem jednak Zosia zaczęła powoli tracić wzrok. Przeprowadzono badania i niestety diagnoza była przerażająca – nowotwór mózgu. Dziewczynka jest pod opieką poznańskich lekarzy, jednak jak wiadomo wszystko kosztuje, dlatego też w pomoc dziewięciolatce włączyło się wiele osób.

Wsparcie zaoferowało m.in. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Inga”, które wraz ze Szkołą Podstawową im. Konstytucji 3 maja w Śmiglu zorganizowało koncert charytatywny. Ten odbędzie się 20 stycznia w sali gimnastycznej szkoły. Wystąpią m.in: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, chór “Harmonia”, zespoły “Pryzmat” i “Atmosfera”, a także uczniowie i absolwenci szkoły. Podczas imprezy odbędą się licytacje, przygotowana zostanie też kawiarenka, czy kącik zabaw dla dzieci. Początek o godz. 15.00. Można jeszcze przekazywać fanty na licytację. Kontakt w tej sprawie z prezes stowarzyszenia, Izabellą Szablewską pod nr 665 722 619.

Drugą imprezę, charytatywny turniej piłki nożnej halowej, organizuje Komitet Społeczny “Pomoc dla Zosi” wraz z klubem “Old-Boys” Śmigiel. Odbędzie się on w niedzielę, 21 stycznia o godz. 9.00 w sali gimnastycznej przy szkole w Nietążkowie. Dochód z obu imprez przekazany zostanie oczywiście na leczenie Zosi.

 

do Góry