Z 10 medalami z Mistrzostw Europy w jiu jitsu!

Zawodnicy z Alliance Kościan jak zwykle pokazali wysoką formę i wrócili z 10 medalami Mistrzostw Europy w jiu jitsu.

V Mistrzostwa Europy CBJJP odbyły się w miniony weekend w Luboniu. Wzięło w nich udział około 500 zawodników w różnych kategoriach wagowych, wiekowych i poziomach zaawansowania. – Z naszego klubu startowało 4 zawodników. Zdobyliśmy w sumie 10 medali. Sukcesy cieszą i motywują do dalszej ciężkiej pracy – mówi Dawid Słoma, zawodnik i trener Alliance Kościan. Walki rozgrywane były w formulach Gi (w kimonach) oraz No-Gi (bez kimon, w strojach sportowych).

Reprezentanci kościańskiego klubu zdobyli 7 złotych medali, 2 srebrne i 1 brązowy. Aż 4 medale, 3 złote i 1 srebrny wywalczył Dawid Słoma. Po dwa medale zdobyli z kolei zawodnicy, którzy przyzwyczaili nas już do świetnych występów. Wiktoria Kraszewska, obiecująca młoda grapplerka wywalczyła srebro i brąz. Z kolei po dwa złote medale sięgnęli, również bardzo młody, Tyson Kwaitkowski oraz doświadczony w wygrywaniu Kacper Kortus.

Zdjęcia: Alliance Kościan

Kacper Kortus (z lewej) zdobył dwa złote medale. Dawid Słoma (z prawej) wywalczył aż 3 złote i 1 srebrny medal.
Tyson Kwiatkowski sięgnął po dwa złote medale
Wiktoria Kraszewska (na 2 stopniu podium) wróciła z dwoma medalami: srebrnym i brązowym