Wypadek na S5. Cztery osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

Na drodze S5 pomiędzy Śmiglem i Wydorowem miał miejsce wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Wypadek miał miejsce około godziny 19.30 na drodze ekspresowej nr 5 pomiędzy Śmiglem i Wydorowem. Według ustaleń policji kierujący samochodem marki renault clio, 31-letni mieszkaniec Poznania, podczas jazdy stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. W wyniku uderzenia samochód przemieścił się na lewy pas jezdni. Kierowca i 27-letnia pasażerka, obywatelka Ukrainy, opuścili pojazd i uciekli na pas zieleni.

W tym czasie właśnie lewym pasem nadjechał 32-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego kierujący samochodem marki ford focus, i uderzył w stojącego na jezdni renault. W fordzie oprócz kierowcy znajdowała się także 33-letnia pasażerka oraz 2-letnie dziecko. Matkę z dzieckiem do szpitala zabrał inny kierujący. Z kolei karetka pogotowia zabrała pasażerkę renault. Po pewnym czasie także kierowca forda poprosił o wezwanie karetki pogotowia. Dokładne okoliczności zdarzenia bada kościańska policja. Na drodze występują utrudnienia w ruchu. Przejezdny jest tylko jeden pas.

Zdjęcia: OSP Śmigiel

do Góry