“Wspólnie z pasją dla Kościana” – kandydat na burmistrza miasta

Pojawił się kolejny kandydat na burmistrza Kościana. Jest nim Sławomir Kaczmarek, kandydat niezależny, ale startujący z list komitetu wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Kandydat na fotel burmistrza został przedstawiony przez posła PO Wojciecha Ziemniaka i Patryka Piaseckiego z kościańskiego koła .Nowoczesnej, podczas konferencji zorganizowanej na Wałach Żegockiego. Krótko o sobie opowiedział już sam Sławomir Kaczmarek i jak zaznaczył mimo, że nigdy nie zasiadał w radzie, czy innych organach samorządowych, to najważniejsza jest wizja, głowa pełna pomysłów i umiejętność zarządzania ludźmi. Nie jest mu obcy także samorząd, bo jednym z kilku ukończonych przez niego kierunków była właśnie administracja samorządowa, z kolei z zarządzaniem ludźmi miał do czynienia podczas pracy zawodowej. – Wszystko robiłem zawsze z pasją, stąd moje hasło wyborcze “Wspólnie z pasją dla Kościana – wyjaśniał Sławomir Kaczmarek. – Nie jestem człowiekiem uwikłanym w żadne układy i mam przygotowany program, który będzie dążył do tego, by Kościan stał się lepszy. W trakcie rozmów z mieszkańcami poznałem problemy, które ich dręczą. Uważam, że tylko burmistrz z nowego środowiska może zapewnić zmiany i choć obecny burmistrz zrobił wiele dla miasta, to jednak potrzebne są zmiany – twierdzi kandydat.

Przedstawił też kilka głównych założeń swojego programu. Przede wszystkim jest zwolennikiem utworzenia w Kościanie komunikacji miejskiej, przeprowadzania przemyślanych inwestycji, zwłaszcza sprzyjających pieszym, rowerzystom, niepełnosprawnym itp. Chciałby też ułatwić życie osobom starszym, poprzez utworzenie dziennego domu seniora, czy też instytucji “złotej rączki dla seniorów”. Będzie też wspierał działania proekologiczne. Sławomir Kaczmarek chce też zmienić kościańskie szkoły, by utworzyć w nich klasy sportowe i zainstalować także szafki dla uczniów. – Proponuję utworzenie rad, m.in. seniorów i młodzieży, systemu ankiet dla mieszkańców, wprowadzę budżet obywatelski, a także rejestr umów, by wszyscy mieli pełen wgląd, na co wydawane są publiczne pieniądze – zapowiada. Cały program ma być opublikowany na publicznym profilu kandydata na facebook’u, który zostanie w najbliższym czasie utworzony. Będzie można też porozmawiać z kandydatem we wtorki w biurze poselskim Wojciecha Ziemniaka i w czwartki w biurze poselskim Adama Szłapki. – Proszę też, byście udali się 21 października do lokali wyborczych i zagłosowali, a będzie mi niezmiernie miło, jeśli będzie to głos oddany na mnie – podsumował.

Sławomir Kaczmarek ma 49 lat, jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Mieszka w Kościanie. Aktualnie jest majorem w stanie spoczynku. Służył w policji, między innymi w prestiżowej grupie tak zwanych “łowców głów”, gdzie kończył karierę jako wiceszef poznańskiej jednostki. Z zamiłowanie jest biegaczem, startuje w maratonach i półmaratonach, uprawia też sportową jazdę na rowerze.

[envira-gallery id=”18752″]

 

do Góry