Wracają “Spotkania z podróżnikami”. W piątek o Himalajach

Rozpoczyna się 3 sezon “Spotkań z podróżnikami”. Pierwsze odbędzie się już w piątek, 23 marca, a zaplanowano ich w sumie 10.

Spotkanie odbędzie się w Kościańskim Ośrodku Kultury, a gościem będzie Bartosz Malinowski, który opowie o wyprawie w Himalaje indyjskie, którą odbył wraz z Asią Lipowczan. Kaszmir i Himalaje indyjskie to tereny niemal zupełnie bezludne, gdzie nie istnieje żadna infrastruktura turystyczna, są poważne problemy z zaopatrzeniem w żywność, gaz czy paliwo do gotowania. „Szlaki” w górach nie są w żaden sposób oznaczone i trzeba wykazać się sporymi umiejętnościami nawigacyjnymi w wytyczaniu bezpiecznej drogi. Dodatkowe utrudnienie to brak dokładnych map regionów, przez które przechodzili.

W ciągu 72 dni i przez ponad 700 km pokonali trasę prowadzącą przez zielone doliny Kaszmiru, pustynne pasma Ladakhu oraz Rupshu na pograniczu tybetańsko – indyjskim, dolinę Spiti, przez trudne przełęcze w dolinach Pin i Parvati oraz pasmo Kinnauru i Gharwalu. Spotkanie zapowiada się więc wyjątkowo ciekawie. Początek o godzinie 18.00.

Warto zaznaczyć, że kolejne spotkanie odbędzie się już 6 kwietnia, a gościem będzie doskonale znana kościaniakom Kamila Kielar. Szczegóły już wkrótce.

do Góry